Jak w szybki i niedrogi sposób zrobić metamorfozę wnętrza? Nie trzeba kupować nowych mebli, wystarczy użyć listew sztukateryjnych, które nadadzą wnętrzu charakteru i unikalności. Nie ważne czy chcesz odmienić salon, kuchnię czy łazienkę - w tym artykule znajdziesz pomysł na każde wnętrze.

Metamorfoza wnętrza często kojarzy nam się z totalną rewolucją czy remontem. Dziś pokażę Ci jak zyskać nowe wnętrze stosując jeden tajemny składnik jakim jest sztukateria. Przed Tobą siedem metamorfoz wnętrz wykonanych przez blogerów, którzy wykorzystali nasze listwy do stworzenia niepowtarzalnych aranżacji. Gotowy na inspirującą podróż? Zapraszam do lektury!

 

1. Metamorfoza ściany w salonie 

Niby tylko listwy a jaka zmiana! Agnieszka długo szukała pomysłu na ścianę z kominkiem - miała być cegła, potem kamień, myślała też o ciemnym kolorze, a finalnie zdecydowała się na sztukaterię. Jest to doskonały dowód na to, jak kilka listew ułożonych w prostą kompozycję potrafi nadać nowego charakteru wnętrzu. W nowym salonie zrobiło się znacznie cieplej i przytulniej. 

Listwy ścienne znajdziesz tutaj: LISTWY >

Zdjęcia i metamorfoza wykonane przez Agnieszkę ze STREFA AGNIESZKA CHLEBDA

 

2. Metamorfoza ściany pod skosem

Ta metamorfoza udowadnia, że sztukateria to doskonały sposób, aby podkreślić piękne tapety. Dzięki użyciu dosłownie kilku listew ściennych, powstała totalnie inna ściana, a przestrzeń nabrała zupełnie nowego charakteru. Teraz jest przyjemniej, cieplej, bardziej przytulnie. Ten prosty pomysł, jakim jest przyklejenie sztukaterii na tapetę, możesz z sukcesem zastosować w każdej przestrzeni w Twoim domu - to rozwiązanie świetnie sprawdzi się jako dekoracja ściany nad łóżkiem w sypialni, na przedpokoju czy w pokoju dziecka.

Listwy ścienne znajdziesz tutaj: LISTWY >

Zdjęcia i metamorfoza wykonane przez Ewelinę z MIESZKANIE MARZEŃ 

 

3. Metamorfoza części ściany w salonie

Kasia, która jest autorką poniższej metamorfozy, zapragnęła by przestrzeń nad kominkiem była bardziej spokojna i jasna, ale jednocześnie by pozostała zaakcentowana i ciekawa. Do wykonania metamorfozy wybrała listwy ścienne T40, które przykleiła pionowo na "drewnianej" ścianie. Tak powstała jasna i elegancka strefa, która idealnie komponuje się z pozostałym wyposażeniem wnętrza. Jeden zmieniony element a wnętrze zyskało nową świeżość i energię.

Listwy T40, które zostały użyte w tej metamorfozie znajdziesz tu: LISTWA ŚCIENNA T40 >

Zdjęcia i metamorfoza wykonane przez Kasię z MIO.DOLCEFARNIETE

 

4. Metamorfoza pralni

Wykonanie tej metamorfozy zajęło Beacie z "Pani to potrafi" dwa popołudnia. Jedno popołudnie upłynęło pod kątem porządkowania i malowania, a kolejne na docinaniu i przyklejaniu listew sztukateryjnych. Jestem oczarowaną tą zmianą, ponieważ udowadnia jak w bardzo prosty sposób - dobierając odpowiednie listwy i kolory, można całkowicie odmienić charakter wnętrza. W tym przypadku zostały zastosowane listwy przypodłogowe, jedna listwa ścienna dzieląca ścianę na pół, oraz panele ścienne zamontowane na dolnej części ściany. Wykonanie takiej lamperii z paneli ściennych to świetny sposób na ochronę ściany w miejscach, w których narażona jest na obicia czy odkształcenia.

Listwy przypodłogowe o różnych wzorach i rozmiarach znajdziesz tu: LISTWY PRZYPODŁOGOWE >

Listwy ścienne znajdziesz tutaj: LISTWY >

A panele tu: PANELE 3D >

Zdjęcia i metamorfoza wykonane przez dziewczyny z PANI TO POTRAFI 

 

5. Metamorfoza sufitu

Kolejny pomysł to totalnie niesztampowe wykorzystanie sztukaterii. Beata z "Pani to Potrafi" stworzyła lampę do swojego małego biura o nazwie „świetlane lapidarium”. Połączyła różnej wielkości rozety i ułożyła je w ciekawej kompozycji, obok której nie da się przejść obojętnie. Taki sposób na dekorację możesz z powodzeniem zastosować również na ścianie lub frontach mebli. 

Rozety o różnych wzorach i rozmiarach znajdziesz tu: ROZETY >

Zdjęcie i metamorfoza wykonane przez dziewczyny z PANI TO POTRAFI

 

6. Metamorfoza ściany w kuchni

Tutaj przykład małej zmiany, która daje efekt wow. Wystarczyło przykleić kilka listew i pomalować całość na piękny kolor. Wnętrze nabrało klasy i przytulności. Polecam ten sposób jeśli chcesz zrobić szybką metamorfozę niskim kosztem i małym nakładem czasu i sił. Pamiętaj, że możesz łączyć różne listwy tworząc oryginalne kompozycje, zarówno na ścianie, jak i na frontach mebli.

Listwy ścienne znajdziesz tutaj: LISTWY >

A narożniki tu: NAROŻNIKI >

Zdjęcia i metamorfoza wykonane przez CONCHITA HOME

 

7. Metamorfoza łazienki

Doskonały pomysł na dodanie przytulności zimnej łazience: na dolnej części ściany lamperia wykonana z listew sztukateryjnych, a and nią tapeta. Akcenty ze sztukaterii wniosły do tego zimnego wnętrza element salonowy. Małgosia chcąc przełamać typowy układ listew w tzw. ramkę, sięgnęła po narożniki, które dla oryginalnego efektu ułożyła w koło. Lamperia to świty pomysł na dekorację ściany także w sypialni, przedpokoju czy kuchni. Do jej wykonania możesz użyć różnego rodzaju listew oraz pomalować je na wybrany kolor. 

Listwy ścienne znajdziesz tutaj: LISTWY >

A narożniki tu: NAROŻNIKI >

Zdjęcia i metamorfoza wykonane przez Małgosię z ODNAWIALNIA 

 

Jeśli planujesz metamorfozę swojego wnętrza, mam nadzieje, że ten artykuł zainspirował Cię do sięgnięcia po sztukaterię. A jeśli masz jakieś pytania dotyczące zastosowania listew lub aranżacji wnętrza, zapraszam Cię w każdy poniedziałek w godzinach 11:00 - 13:00 (oprócz miesięcy wakacyjnych: lipiec i sierpień) na bezpłatne konsultacje ze mną na chacie dostępnym na stronie. 

Anna Poprawska

Anna Poprawska

Projektant wnętrz, konsultant Feng Shuii właściciel studia projektowego
BE. design
o autorce

Wykorzystane produkty

Zapraszamy na zakupy